preloader
Edit

معرفی کلینیک دندانپزشکی بابکان

خالق زیبا ترین لبخندها از سال ۱۳۹۶ تا کنون

 

درمانگاه دندانپزشکی بابکان در تابستان ۱۳۹۶ تاسیس شد.
موسسین این درمانگاه رسالت خود را به ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با کیفیت قرار داده اند که بیماران منطقه را از ارجاع به خارج از شهر بی نیاز می نماید.

در این راستا بهره مندی از روش های جدید و تجهیزات تکنولوژیک و نیز همکاری با متخصصان برجسته رشته های مختلف دندانپزشکی از جمله اقدامات موثر این درمانگاه بوده است.

در این درمانگاه، التزام به اصل مشتری مداری و ایجاد محیطی آرام و دلنشین برای مراجعین در راس امور قرار دارد.

اطلاعات تماس

پوسیدگی دندان : چگونه تشکیل می شود و چطور می توانید از آن پیشگیری کنید؟

  • خانه
  • -
  • مقالات
  • -
  • پوسیدگی دندان : چگونه تشکیل می شود و چطور می توانید از آن پیشگیری کنید؟

علت پوسیدگی دندان

علت ایجاد کننده پوسیدگیهای دندانی باک‌تریها هستند. بر روی سطح دندانها لایه چسبنده ای ایجاد می شود که باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی ، بر روی آنها چسبیده و رشد و نمو می کنند. این لایه را پلاک دندانی می نامند. وقتی شما غذاها و یا نوشیدنی های دارای قند مصرف می کنید باکتریهای پلاک این قند را به اسیدهای ضعیفی تبدیل می کنند که به مرور باعث تخریب مینای دندان می‌شوند.

بر اساس سایت انجمن دندانپزشکی آمریکا ، چسبندگی پلاک دندانی به سطوح دندان سبب می شود اسید تولید شده در درازمدت در مجاورت بافت معدنی مینای دندان قرار بگیرد و آن را تخریب کند. پوسیدگیهای دندانی را می توان به دو گروه زیر تقسیم بندی کرد:

پوسیدگی شیارهای دندانی

این دسته از پوسیدگی ها بر روی سطوح جونده دندان های آسیا و در پشت دندان‌های جلو ایجاد می‌شود. در شیار های دندانی پلاک دندانی به راحتی ایجاد می شود که نتیجه آن چیزی جز پوسیدگی نیست. استفاده از فیشورسیلانت یا شیار بند ها مخصوصاً در دندانهای کودکان باعث پیشگیری از ایجاد پوسیدگی در این نواحی می شود. فیشورسیلانت یک درمان رایج در دندانپزشکی کودکان است.

پوسیدگی سطوح صاف دندانی

این نوع ازپوسیدگی در سطوح صاف دندانی نزدیک شیار لثه و یا در نواحی بین دندانی ایجاد می شود. استفاده صحیح از مسواک و همچنین نخ دندان نقش مهمی در پیشگیری از چنین پوسیدگی هایی دارد.

محصولات پیشگیری کننده از پوسیدگی دندان

شما می توانید از لوازم و محصولات متعددی برای پیشگیری از ایجاد پوسیدگی دندان استفاده کنید. اصلی ترین وسیله برای پیشگیری از پوسیدگی دندان یک مسواک با کیفیت است. مسواک برقی نیز در این راستا می تواند به شما کمک کند. با استفاده از اطلاعات و مقالات این وبسایت و همچنین مشورت با دندانپزشک می‌توانید بهترین وسیله را برای خود انتخاب کنید.

خمیردندان و یا ژل های دندانی مکمل مسواک محسوب می شوند خمیردندان با دارا بودن مواد ساینده و همچنین فلوراید در پاک کردن دندان و محکم تر کردن مینا و عاج دندان نقش مهمی دارد.

وارنیش فلوراید که در کشور ما بیشتر برای کودکان استفاده میشود، باعث رفع حساسیت دندان ها نسبت به گرما و سرما و همچنین پیشگیری از پوسیدگیهای دندانی میشود وارنیش فلوراید دارای فلوراید غلیظ است و در عرض ۱ ساعت میتواند به مینا و عاج دندان نفوذ کند و باعث قوی تر شدن آنها شود.
با استفاده از روش هایی که در بالا به آنها اشاره شد می‌توان میزان بیماری رادر کودکان و بزرگسالان به شدت کاهش داد. البته لازم است که رژیم غذایی را نیز کنترل کرد. محدود کردن استفاده از مواد قندی و اسیدی نقش بسیار مهمی در کاهش پوسیدگی های دندانی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =